ПОЧЕТНА ПАДОК КЛУБ

ПАДОК КЛУБ

Забавни вести од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други.

Платата на Тото Волф е 8 милиони евра годишно

Тото Волф на име плата од Формула 1 тимот на Мерцедес инкасира 8 милиони евра годишно. Информацијата ја пласираше австрискиот...

Рикардо се согласи да му плати 12 милиони на поранешниот менаџер

Даниел Рикардо се спогоди со својот поранешен советник, Глен Бивис, и ќе треба да му плати 12 милиони долари...

Тајфунот Хагибис ќе ја погоди Сузука во Сабота

Тајфунот Хагибис се наоѓа пред Јапонија, а метеоролозите предвидуваат дека ќе стигне до Автодромот Сузука во Сабота. Американската војска...

Силверстон со рекорден приход поради одличната трка

Патеката Силверстон има рекордни приходи за фискалната 2018 година благодарение на зголемената продажба за ланското издание на Големата награда...

Тилке смета дека Санкт Петерсбург може да организира Ф1 трка

Славниот дизајнер на Формула 1 патеки, германецот Херман Тилке, смета дека Игора Драјв патеката блису руски Санкт Петерсбург е...

Ред Бул сигурни: Аероскрин е посилен од хало

Индикар ќе почне да го користи аероскрин, патентот на Red Bull Advanced Technologies уште од следната тркачка сезона, а...

Од Санкт Петерсбург демантираат дека преговараат со Ф1

Шефот на Автодромот северно од Санкт Петерсбур кој се споменуваше како локација за Руско Гранд При по крајот на...

Леклер како Хамилтон, започнува свој моден бренд

Шарл Леклер откри дека неговито живот е поблизок до оној на Луис Хамилтон одошто до оној на Себатијан Фетел...

Ландо Норис ќе биде менаџиран од Мерцедес ?

Возачот на Мекларен, младиот британец Ландо Норис, во иднина ќе биде менаџиран од Мерцедес, откако во Сочи, Мекларен објавија...

Мерцедес ги објави финансиските податоци

Мерцедес заработиле и потрошиле речиси исто во 2018 година како и претходната сезона. Тимот во 2017 година заработил 337.2 милиона...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX