ФОТО

Галерија од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други – овозможено од КРУГ.МК

📷 Гасли со посебна кацига посветен на Хубер

Возачот на Торо Росо, Пјер Гасли, откри дека на Италијанското Гранд При ќе се трка со посебна кацига посветена...

📷 Алфа Ромео со нови шари во Италија

Алфа Ромео Рејсинг ќе имаат нови шари на својот болид на домшната трка во Италија претсојните денови. Алфа се врати...

📷 Норис со посебна кацига инспирирана од Роси

Ландо Норис ќе се трка со специјален дизајн на својата кацига во Италија, инспириран од Валентино Роси, МотоГП легендара. Ландо...

📷 Мерцедес ги откри своите јубилејни шари

Формула 1 тимот на Мерцедес ги откри своите изменети јубилејни шари во чест на нивната 125та годишнина во моторспортот...

📷 Како Ф1 семејството му оддаде почит на Ники Лауда

По смртта на Ф1 легендата и трикратен шампион, Ники Лауда, целото Формула 1 семејство се обедини и искажа почит...

📷 ИндиКар ќе користи аероскрин од Ред Бул од 2020

Red Bull Advanced Technologies развиле иновативен систем за заштита на кокпитот, аероскрин, кој ќе биде воведен во најдобрата тркачка...

📷 Фетел со целосна “Ники кацига“

Себастијан Фетел е познат по тоа што прави мали измени на дизајнот на својата кацига секоја трка, но промената...

📷 И Рејсинг Поинт се пофали со нов моторхоум

Ред Бул и Торо Росо не се единствени кои почнувајќи од Шпанија и за останатите европски трки ќе користат...

📷 Ред Бул со нов моторхоум од Шпанија

Ред Бул на Шпанското Гранд При ќе го користи својот нов моторхоум, вкучително и пропратна структура по 14 години...

📷 Возачите на Рено со фантастични нови кациги

Возачите на рено, Нико Хулкенберг и Даниел Рикардо ќе користат посебен дизајн на своите кациги како дел од прославата...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

КРУГFLIX