ГОЛЕМА НАГРАДА НА

БЕЛГИЈА

Пирели ги номинираше компонентите за финалето во Абу Даби

Снабдувачот на пневматици во Формула 1, Пирели, го потврди изборот на компоненти за финалето во првенството, трката за Голема...

Следното Британско ГП, малку подоцна од вообичаено

Од Силверстон потврдија дека Големата награда на Британија во 2020 година ќе се одржи на 19 Јули, неколку денови...

Хаас можеби ќе се откажат по 2021

Досега екипата на Хаас во најголем дел од сезоната има само проблеми, а сопственикот Џин Хаас признава дека болидот...

Хамилтон: И покрај доминацијата, Мерцедес не е совршен

И покрај тоа што осум победи на 12 трки досега во 2019 година се одличен рекорд, Луис Хамилтон сепак...

И Макс импресиониран од годинешните дебитанти

Многумина гледаат идни шампиони во Макс Верстапен и Шарл Леклер, но младиот холанѓанец е импресиониран од овогодинешните дебитанти Ландо...

Шумахер не може да предвиди кога ќе премине во Ф1

Мик Шумахер вели дека само времето ќе покаже кога тој ќе премине во Формула 1, но младиот германски возач...

Леклер: Прецизниот пристап на Себ е лекција

Шарл Леклер вели дека прецизниот пристап на Себастијан Фетел е лекција каде тој може да се подобри во својата...

Новиот Рено мотор посилен за 10 – 15 “коњи“

Рено најверојатно се решија за промовирање на својата Ц спецификација на моторот во Белгија, мотор кој треба да е...

Сеидл не може да посака подобри возачи од сегашните

Тимскиот шеф на Мекларен, Андреас Сеидл, ги пофали Ландо Норис и Карлос Саинз за нивниот придонес во првата половина...

Алфа Ромео: Кореа и Калдерон ќе добијат Ф1 тест

Развојниот возач на Алфа Ромео, Хуан Мануел Кореа, ќе ја добие првата можност да помине километража со Гранд При...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

Агрегати и ERS

Што е ново во 2018?

КРУГFLIX