ГОЛЕМА НАГРАДА НА

ФРАНЦИЈА

Пирели сакаат победи на Ферари

Шефот на Пирели, Марко Трончети Провера, се јави за прв пат по обвинувањата дека го фаворизираат Мерцедес. Хелмут Марко од...

Мекларен открија зошто откажала суспензијата на Норис

Прегреаните сопирачките започнале низа на врзани настани кои довеле до кршење на суспензијата на задното десно тркало кај Ландо...

Хонда потврди спецификација број 3 за Франција

Техничкиот шеф на Хонда, Тојохару Танабе, потврди дека три болиди кои користат нивни мотори ќе добијат последна, трета спецификација...

Латифи во болидот на Расел во Франција

Лидерот во Формула 2 поредокот во моментов, канаѓанецот Николас Латифи, ќе добие нова шанса во Формула 1 болид откако...

Рикардо смета дека Рено покажува знаци на напредок

Даниел Рикардо верува дека Рено се движи во правилна насока со својот овогодишен болид по најдобриот викенд за тимот...

Хамилтон не ги следи грешките на ривалите

Сред безгрешна сезона досега и со водство во првенството, Луис Хамилтон вели дека не се фокусира на грешките на...

Окон чека менаџерите да му ја решат иднината

Резервниот возач на Мерцедес, Естебан Окон, вели дека неговиот менаџерски тим веќе превзема чекори, вклучувајќи го и Тото Волф,...

Кери: Имаше смисла да ги одложиме правилата до Октомври

Извршниот директор на Формула 1, Чејс Кери, вели дека одложувањето на рокот за правилата за 2021 година до Октомври...

Рејсинг Поинт имаат уште многу подобрувања

Од Рејсинг Поинт ќе следат уште многу подобрувања, истакна тимскиот шеф, Отмар Шафнауер. Битката во средината е многу тесна сезонава,...

Кубица ја појасни својата иднина со Вилијамс

Роберт Кубица не ја исклучува можноста да си замине од Вилијамс на крајот на сезоната, дополнувајќи ги коментарите од...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

Агрегати и ERS

Што е ново во 2018?

КРУГFLIX

Rush

Formula 1: Drive to Survive