ГОЛЕМА НАГРАДА НА

ФРАНЦИЈА

ПОЧЕТНА ВИДЕО

ВИДЕО

Видео клипови од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП, ТЦР Европа, ИндиКар и многу други.

🎥 Рикардо знае да претекнува, но знае и да се брани

Помалку незабележливо поради фокусот кон Ферари и Мерцедес, сепак Даниел Рикардо имаше одличен викенд во Канада во квалификациската сесија,...

🎥 Вака Хамилтон пресече во 2016, но никој не го казни

Себастијан Фетел погреши во 48от круг на кривината број 4 во Канада и плати со 5 секунди кои го...

🎥 Беше ли за казна: Повелете, пресудете сами …

Кругот број 48 кој ја реши трката за Големата награда на Канада. Фетел со Хамилтон зад себе, а заостанати болиди...

🎥 Вака изгледа кога Фетел ја зема правдата во свои раце

По крајот на трката, откако беше убеден од својот тим да се појави на подиумот, Себастијан Фетел не пропушти...

🎥 Директна споредба на квалификациските кругови на Себ и Луис

Одлична споредба на квалификациските кругови на Себастијан Фетел и Луис Хамилтон. Победник? Германецот од Ферари. https://twitter.com/f1/status/1137722334482247680?s=21

🎥 Среќниот Ботас се изврте и продолжи со квалификациите

Валтери Ботас беше повеќе од желен за добар пласман во квалификациите, но финецот можеби претера во еден од своите...

🎥 Несреќниот Гросжан “ептен загрижен“ за Магнусен

Роман Гросжан не веруваше во својата лоша среќа, откако последниот негов летечки круг во К2 и можност да се...

🎥 Како се “здрви“ Кевин Магнусен

Во текот на последната минута од средниот квалификациски сегмент, додека сите болиди имаа последен обид да напредуваат во следниот...

🎥 Ленс Строл се запали

Ленс Строл мораше пред време да ја заврши утринската сесија во сабота поради проблеми со својот мотор. Канаѓанецот премиерно ја...

🎥 Лошата комуникација во Ред Бул доведе до потпис на “Ѕидот на шампионите“

Во Ред Бул иаа лоша комуникација за време на Т2 сесијата, пердоцна му кажаа на Гасли да забрза,...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

Агрегати и ERS

Што е ново во 2018?

КРУГFLIX

Rush

Formula 1: Drive to Survive