ГОЛЕМА НАГРАДА НА

БЕЛГИЈА

ПОЧЕТНА ВИДЕО

ВИДЕО

Видео клипови од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП, ТЦР Европа, ИндиКар и многу други.

🎥 Одлична споредба помеѓу круговите на Макс и Валтери

Квалификациската сесија за Големата Награда на Унгарија прикажа возбудлив дуел за пол позиција помеѓу Макс Верстапен од Ред Бул...

🎥 Глупоста на Дани и Чеко

Даниел Рикардо и Чеко Перез направија глупост која ги чинеше лош почеток на своите последни К1 обиди. Мексиканецот се подготвуваше...

🎥 Леклер заврши во ограда на квалификации

Младиот Шарл Леклер заврши во ограда со задниот дел од својот СФ90 уште во првиот квалификациски сегмент, но големи...

🎥 Албон заврши во оградата

Александер Аблон заврши директно во оградата уште на почеток на Т2 сесиајта со само два инсталациски кругови зад себе. https://twitter.com/F1/status/1157301778523672578

🎥 Вака “рикна“ издувот на Рикардо

По доброто издание на Силверстон, Рикардо немаше силна трка во Германија и се откажа уште рано поради проблеми со...

🎥 Едноминутното менување во Мерцедес

Вообичаено Мерцедес се синоним за “швајцарска“ и безгрешна работа, но во Германија на својата јубилејна 200та Гранд При трка...

🎥 К-Маг и Роман по којзнае кој пат

Спомените од Британското Гранд При на Силверстон и контактот од првиот круг помеѓу возачите на Хаас се свежи, а...

🎥 Жртвите на 16та кривина на Хокенхајм

Од Саинз, преку Леклер и Хамилтон во исти момент, до Кими Раиконен и Хулкенберг од Рено. Последната кривина на...

🎥 Последниот круг на Себ … за малце …

Себастијан Фетел имаше фантастично домашно Гранд При, стартуваше последен, а стигна на подиум веднаш зад победникот. Но, она што камерите...

🎥 Вака изгледа најбрзото менување гуми во Ф1 историјата

Како дополнување на ионака одличниот викенд, механичарите на Ред Бул го имаа најбрзото менување на трката и воопшто во...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

Агрегати и ERS

Што е ново во 2018?

КРУГFLIX