ГОЛЕМА НАГРАДА НА

ФРАНЦИЈА

ПОЧЕТНА ПАДОК КЛУБ

ПАДОК КЛУБ

Забавни вести од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други.

Хелмут Марко го терал шефот на МотоГП да управува со Ф1

Доктор Хелмут Марко призна дека го терал шефот на МотоГП, Кармело Езпелета да се кандидира како замена за Чејс...

Џовинаци добитник на Бандини трофејот

Возачот на Алфа Ромео, италијанецот Антонио Џовинаци е добитник на годинешниот Бандини Трофеј. Трофејот се доделува од 1992 година во...

Потребни се грид девојки во Зандворт

Некои холандски политичари сакаат да ги вратат грид девојките во Формула 1 во моментите кога е најавено враќањето на...

Магнусен го чека вистинското време за Ле Ман со татко му

Возачот на Хаас, Кевин Магнусен, откри дека има има дозвола да се трка на престижната 24 часа Ле Ман...

Експерти и Ф1 возачи едногласни: Не требаше казна за Фетел

Кога се во прашање тркачки инциденти, нема поголеми експерти од поранешните Ф1 возачи и шампиони, а истите се едногласно...

Брембо: Карбон керамички сопирачки се иднината во Ф1

Формула 1 би можела да премине кон карбон-керамички сопирачки во иднина доколку сакаат да имаат повеќе влијание кон секојдневните...

ТЦР Европа, Белгија 2: Брише победник во карамболот, Давидовски 18ти

Втората трка од ТЦР Европа првенството на патеката Спа-Франкошамп во Белгија се претвори во карамбол, со вкупно 5 инциденти...

Фиат го повлече предлогот за спојување со Рено

Бордот на Фиат Крајслер групацијата, на состанок донесе одлука да го поглече предлогот за евентуално спојување со францускиот производител...

Волф: Новите Parc Ferme правила ќе бидат голема грешка

Тимскиот шеф на Мерцедес, Тото Волф, смета дека Формула 1 ќе направи голема грешка доколку им забрани на тимовите...

Мерцедес ќе се опремат со очила Police

Мерцедес потврдија дека почнуваат ново партнерство со производителот на очила Полис, што значи и посебна колекција очила на Луис...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

Агрегати и ERS

Што е ново во 2018?

КРУГFLIX

Rush

Formula 1: Drive to Survive