ГОЛЕМА НАГРАДА НА

БЕЛГИЈА

ФОТО

Галерија од светот на Формула 1, како и најактуелните случувања во други тркачки серии како Формула Е, Мото ГП и многу други – овозможено од КРУГ.МК

📷 Ред Бул со нов моторхоум од Шпанија

Ред Бул на Шпанското Гранд При ќе го користи својот нов моторхоум, вкучително и пропратна структура по 14 години...

📷 Возачите на Рено со фантастични нови кациги

Возачите на рено, Нико Хулкенберг и Даниел Рикардо ќе користат посебен дизајн на своите кациги како дел од прославата...

📷 Мекларен го откри болидот за Инди 500

Мекларен Рејсинг го откри нивниот болид за легендарниот Индијанаполис 500 кој ќе биде управуван од Фернандо Алонсо со надеж...

Откриени плановите за новата фабрика на Рејсинг Поинт

Откриени се плановите за новата фабрика на Рејсинг Поинт во Силверстон со вредност од 25 милиони фунти. Дозволата за градба...

(Фото) Мик Шумахер по стапките на Михаел

Мик Шумахер стигна до својот прв Формула 1 тест за Ферари откако доби можност да го извози првиот ден...

📷 Дали Мерцедес однапред го очекувале оштетувањето кај Хамилтон?

Според Мерцедес, перформансите на Луис Хамилтон во Австралиското Гранд При биле ограничени поради оштетен под, но дали екипата очекувала...

Рикардо ја откри својата шарена кацига

Даниел Рикардо го откри целосно новиот дизајн на својата кацига во пресрет на неговата домашна трка, воедно прва трка...

Алфа Ромео со специјално Ф1 издание на Џулија и Стелвио

Запознајте ги Џулија и Стелвио во специјално Алфа Ромео Рејсинг Ф1 издание. Квадрофоглио верзијата со 503 коњски сили од салонскиот...

(Фото) Што побогу закачи Рено на носот ?

Тестирањето е за пробување нови работи, но крилцето кое на врвот од носот го ставија Рено денеска, дефинитивно збуни...

Промовирана новата Алфа Ромео С38

Алфа Ромео го претстави својот болид пред почетокот на тестирањата во Барселона, откако минатата недела искористи тест ден во...
РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

НАЈНОВИ ВЕСТИ

НАЈЧИТАНИ ВЕСТИ

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ПАДОК КЛУБ

ФОРМУЛА Е

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

МОТО ГП

ТЦР ЕВРОПА

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Ф1 ИНСАЈДЕР

Агрегати и ERS

Што е ново во 2018?

КРУГFLIX